OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

6. NIEDZIELA  WIELKANOCY  !

1.Po spotkaniu z Matką Bożą Częstochowską w kopii Jej cudownego wizerunku Jasnogórskiego dziękuję Parafianom i sympatykom naszego kościoła za udział we Mszy św., Apelu Jasnogórskim, czuwaniu modlitewnym oraz za pomoc w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości. Niech dobry Bóg swoją łaską wynagrodzi tym wszystkim, którzy pragnęli wielbić Matkę Bożą, pośredniczkę wszelkich łask płynących od Jej Syna, Jezusa Chrystusa.

2. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe – Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i za Kraje Głodujące.

3.We wtorek /24.V./ Dzień Modlitw Katolików  Całego Świata w intencji Kościoła w Chinach.

4.Kościół w kalendarzu liturgicznym obchodzi wspomnienie:

we wtorek   – NMP Wspomożycielki Wiernych,

w czwartek   św. Filipa Neri. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki,

w piątek     –   rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha

Świętego,

w  niedzielę –  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5.Nabożeństwa Majowe odprawiamy     codziennie o godz. 17.30, Msza św. o godz. 17.oo. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i starszych.

ZAPOWIEDZI I:

Artur Urbaniak stanu wolnego wyzn. rzymsko- kat. zam. w Lubiczu Dolnym

Małgorzata Kopiec stanu wolnego wyzn. rzymsko-kat.  zam. w Lubiczu Dolnym,   Parafia Chrystusa Króla – Toruń oboje

ZAPOWIEDZI II:

Mateusz Czachorowski kawaler wyz. rzym-kat. zam. w naszej Parafii,

Karolina Krysztofiak panna wyzn. rzym- kat. zam. Parafii w bł. Michała Kozala  w Janikowie

Szadłowice 22.V.2022r.                                          Proboszcz