OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

11. NIEDZIELA  ZWYKŁA!

1.Dziękuję Parafianom za zaangażowanie się w przygotowaniu 4 ołtarzy podczas procesji eucharystycznej na zakończenie Oktawy uroczystości Bożego Ciała, obecność na Mszy św. i za czynny udział w tym nabożeństwie.

2.Kościół w liturgii obchodzi wspomnienie:

w poniedziałek   –    bł. Michała Kozala,

we wtorek          –    bł. Jolanty /z/ patronki archidiecezji,

w czwartek         –    św. Brata Alberta Chmielowskiego /z/.

3.17.VI.br. modlimy się o pozytywne zakończenie procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego, podczas Mszy św. o godz. 17.oo.

Proszę Parafian o modlitwę w tej intencji.

4.W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z młodzieżą, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5.”Rektor PWSD w Gnieźnie informuje, że od 1 czerwca trwa rekrutacja do naszego seminarium, w którym formują się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. Jednocześnie zapraszamy na weekend powołaniowy w seminarium w dniach 18-20 czerwca, a także na wakacyjne spotkanie w dniach 16-19 sierpnia. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prosimy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.”

Warunki przyjęcia do PWSD podane są w internecie na stronie: www.pwsd.archidiecezja.pl/kandydat/  i w gablocie ogłoszeń.

Wszelkich informacji na temat rekolekcji powołaniowych oraz wakacyjnej propozycji seminarium dla chłopaków / od 16 roku życia wzwyż/ udziela ks. Paweł Rybak, tel. 783479600, ks.rybak@wp.pl.

Szadłowice  13.VI.2021r.                                          Proboszcz